• config

  Dni Praktyki IT Rittal w Stuttgarcie i w Monachium - „Jesteś gotów na cyfrową transformację?”

   

  Wiodące badania zakładają, że do roku 2025 ilość danych na całym świecie wzrośnie dziesięciokrotnie do 163 zetabajtów (ZByte). Jednocześnie w nadchodzących latach wzrosną wymagania dotyczące niezbędnej infrastruktury i zapotrzebowanie na usługi centrów danych. O tym, a także o wydajności centrów danych przyszłości dyskutowali menedżerowie IT na branżowym spotkaniu Rittal w Stuttgarcie i w Monachium w ramach cyklu konferencji „Dni Praktyki IT Rittal”

   „Jesteś gotów na cyfrową transformację?” – pytał bloger Tim Cole prowokując uczestników konferencji. Miał ku temu dobry powód: według aktualnych badań IDC Benchmark Assessments co piąta firma w Niemczech przyjmuje jeszcze postawę wyczekującą wobec cyfryzacji. Jedynie 16% przedsiębiorstw działa jako „digital transformer“, zajmując czołową pozycję na rynku.

  „Dane są ropą naftową XXI wieku”

  Omawiając trzy najważniejsze trendy XXI wieku – cyfryzację, usieciowienie, mobilność – Cole zacytował futurologa i blogera, Gerda Leonharda, który określa mianem „ropy naftowej XXI wieku”. Trudność polega na tym, że choć wiele procesów oraz informacji jest już zdigitalizowanych, a ilości danych błyskawicznie wzrosły, to jednak często nie można ich odnaleźć. Zdaniem Cole’a przyczyną jest brak usieciowienia, możemy więc mówić o „archipelagu cyfrowych wysp”. Realizacja tego zadania będzie jednym z największych wyzwań dla przedsiębiorstw przez najbliższe 10–15 lat. Bloger przestrzega, aby firmy traktowały swoje dane jak składnik własnego majątku i na tej podstawie wyciągały wnioski na przyszłość. Komu uda się stworzyć relacje pomiędzy pozornie niezwiązanymi danymi, ten będzie mógł przewidywać przyszłe zdarzenia i przez to redukować koszty, korzystając z metod Predictive Analysis: „W takim przypadku na przykład chłodziarka wygeneruje komunikat systemowy, że wymaga serwisowania zanim ulegnie awarii i zanim dojdzie do zatrzymania produkcji”.

  Zmiany w technologiach Data Center: od norm do chmur

  Postęp techniczny był także w centrum uwagi warsztatów eksperckich „Przyszłościowe centrum danych – wyzwana w planowaniu i eksploatacji” oraz „Modułowość i efektywność centrów danych typu edge i container”. Kluczowym pytaniem było to, jak zmiany w technologiach Data Center wpłyną na praktyczne funkcjonowanie przedsiębiorstw.

  „Przyglądając się centrom danych w Niemczech, dochodzimy do wniosku, że nie jesteśmy jeszcze wystarczająco przygotowani na inteligentne fabryki, inteligentne miasta i Internet Rzeczy”, wyjaśniał dr Sebastian Ritz, założyciel i prezes firmy iNNOVO Cloud GmbH. Siedem na dziesięć firm ciągle jeszcze używa własnych centrów danych, a nie zasobów kolokacyjnych lub chmurowych. Jednocześnie skalowalność i komercyjne korzyści wynikające z niskiego obciążenia własnych zasobów firmowych, często znacznie poniżej 50%, przemawiają za preferowaniem modeli Hybrid Cloud. W tym przypadku można by połączyć lokalne centra danych typu Edge z kolokacyjnymi centrami danych i publicznymi chmurami („Fog Computing”).

  Według prezesa iNNOVO Cloud duże znaczenie mają dwie kwestie: „Po pierwsze, cyfrowa transformacja pod względem komercyjnym musi być możliwa do realizacji w firmie średniej wielkości, gdy oferuje się jej zasoby data center, które można wynająć. Po drugie, nowe technologie, jak Private lub Public Cloud, Edge i Fog Computing, wymagają zaufania”. Zdobywa się je przez referencje i osobisty kontakt. Ważne jest wspieranie partnerów biznesowych przy podejmowaniu strategicznych i krytycznych dla biznesu decyzji dotyczących IT. Szefowie firm ufają przede wszystkim ludziom, którzy gwarantują bezpieczeństwo oraz bezzakłóceniowy przebieg.

  Wiedza ekspercka i biznesowa z jednego źródła

  „Na pierwszym miejscu stawiamy dialog między klientami a ekspertami, ponieważ cyfryzacja ciągle jeszcze budzi niepewność i liczne pytania”, mówił Christian Ludwig, wiceprezes ds. sprzedaży IT w Rittal i prowadzący spotkanie.

   

   

   

  O Rittal

  Firma Rittal z siedzibą w Herborn w Hesji to wiodący światowy dostawca systemowy szaf sterowniczych, systemów rozdziału prądu, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i serwisu. Rozwiązania systemowe Rittal można znaleźć w ponad 90 procentach wszystkich branż na całym świecie, np. w budowie maszyn i urządzeń, w przemyśle spożywczym, a także w branży IT i telekomunikacyjnej.

  Do szerokiego spektrum zastosowań produktów lidera na rynku światowym należą konfigurowalne szafy sterownicze, których dane są dostępne w całym procesie produkcji. Inteligentne rozwiązania chłodzenia Rittal z niższym o nawet 75 procent zużyciem energii i CO2 mogą komunikować się z procesem produkcji, a także umożliwiają przewidywanie napraw i konserwacji. Do oferty należą także innowacyjne rozwiązania IT – od szaf IT, przez modułowe centrum danych, aż po rozwiązania Edge & Hyperscale Computing.

  Wiodący dostawcy oprogramowania, firmy Eplan i Cideon, uzupełniają łańcuch wartości o interdyscyplinarne rozwiązania inżynieryjne, a Rittal dzięki swoim systemom automatyzacji (w skrócie RAS) – o rozwiązania automatyzacji budowy aparatury sterowniczej i rozdzielczej. Rittal realizuje w Niemczech pilne zamówienia w ciągu 24 godzin – precyzyjnie, elastycznie i efektywnie.

  Rittal został założony w roku 1961 i jest największym przedsiębiorstwem prowadzonej przez właściciela Friedhelm Loh Group. Grupa jest obecna na całym świecie z 18 fabrykami i 80 międzynarodowymi spółkami córkami. Cała grupa zatrudnia ponad 11 300 pracowników, a jej obroty w 2016 roku wyniosły ok. 2,2 miliarda euro. W 2017 r. to rodzinne przedsiębiorstwo zostało wyróżnione po raz dziewiąty z rzędu tytułem najlepszego pracodawcy w Niemczech. W ogólnoniemieckim opracowaniu czasopismo Focus Money i fundacja Deutschland Test w roku 2017 uznały Friedhelm Loh Group już po raz drugi za jeden z najlepszych zakładów prowadzących naukę zawodu w Niemczech.

  Pozostałe informacje są dostępne na stronie www.rittal.com i www.friedhelm-loh-group.com .

  Oferta: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

  Background Image

  Header Color

  :

  Content Color

  :